Sezóna 2014

Nejzásadnějším projektem výstavní sezony 2014 na Zámku v Holešově bude výstava Spolku výtvarných umělců Mánes. V sedmi výstavních sálech a na chodbách představí asi dvě stě padesát děl největších českých žijících i nežijících malířů, sochařů, architektů, sklářů a grafiků.

Další velkou výstavou budou Hračky ze sbírky Aleny Pleslové. Tato prázdninová akce pro rodiče s dětmi nabídne poprvé na holešovském zámku k prohlédnutí historické panenky, kočárky, medvídky, vozítka a další exponáty. U výstavy se plánuje také interaktivní koutek, ve kterém si děti pohrají.

Z menších projektů se návštěvníci mohou těšit na kolekci dokumentárních snímků Lidé na pouti českého fotografa Dalibora Bednáře, na Putování po stavbách architekta Miroslava Lorence a také na výstavu Muži z Holešovska v zákopech 1. světové války, která přiblíží život československých legionářů i konkrétní osudy mužů bojujících v rakousko-uherských uniformách.

Po mnoha letech se do Holešova vrací taká exhibice historických vozidel. Na konci června  budou na nádvoří zámku a v jeho parcích vystaveny desítky veteránů převážně z první poloviny 20. století, jednak světové značky bugatti a jednak automobily, ve kterých se vozili významní čeští politici a šlechta.