Kalendář akcí

SPOLEK VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ MÁNES

Výstava

Zámek Holešov hostí největší výstavu ve své historii, výstavu slavných českých umělců jako byl Filla, Špála a Slavíček.

Tato rozsáhlá expozice s celorepublikovým významem představuje veřejnosti více než 300 děl největších osobností české umělecké scény. Prohlédnout si můžete díla Josefa Mánesa, Emila Filly, Maxe Švabinského, Adama Hoffmeistera, Jaromíra Rybáka a spousty dalších.

Výstava Spolku výtvarných umělců Mánes je na Zámku v Holešově nejzásadnějším výstavním projektem sezony 2014. V sálech i na chodbách zámku budou vystavena díla členů spolku, českých malířů, sochařů, architektů, sklářů a grafiků. Výstava byla zahájena 4. června a bude trvat celé léto až do 28. září.

Podle Ivana Exnera, zástupce představenstva Spolku výtvarných umělců Mánes je tato výstava skutečně unikátní, protože spolek v takovém rozsahu na Moravě nikdy nevystavoval. Na holešovském zámku budou viset například obrazy Emila Filly, Václava Špály, Oldřicha Koníčka, Antonína Slavíčka, Josefa Čapka, Miloše Jiránka, Františka Muziky a dalších. Ze současných členů budou vystavovat například grafici Adam Hoffmeister a Jan Švankmajer, sochaři Stanislav Hanzík, Jasan Zoubek, Josef Klimeš a Peter Oriešek, malíři Martin Zálešák, Eva Chmelová, Aleš Knotek, Michael Rittstein a Markéta Jírová, architekti Jiří Lasovský a Tomáš Novotný a sklář Jaromír Rybák. Díla budou zapůjčena ze sbírek spolku a pojišťovny Kooperativy, od soukromých sběratelů a z majetku autorů.

S.V.U. Mánes, založený studenty uměleckých škol v roce 1887, sdružil dlouhý zástup generací českých malířů, sochařů, architektů i teoretiků a historiků umění. Spolek patřil k progresivním uměleckým hnutím, která do našeho kulturního prostředí přinášela nové proudy a otevírala „okna do Evropy“. V letech 1949 až 1989 byla spolková činnost zakázána. Od roku 1990 spolek znovu pokračuje ve své veřejné činnosti a zahrnuje široké spektrum umělců různých generací a různého oborového zaměření.

 

Výstava v médiích

Unikátní výstava vzbudila zájem nejen veřejnosti, ale také médií. Co bylo o výstavě napsáno či řečeno se můžete dovědět ZDE.

 

Otevírací doba:

  • úterý - neděle: 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00 hod.

V době konání velkých kulturně-společenských akcí může být  výstava pro veřejnost uzavřena. Termíny uzavření naleznete ZDE.

 

Vstupné:

I. OKRUH - Historická část S.V.U. Mánes

  • plné vstupné: 80 Kč
  • snížené vstupné (děti 6-15 let, studenti, senioři, ZTP): 50 Kč
  • školní skupiny: 30 Kč
  • děti do 6 let: zdarma

 

II. OKRUH - Současná část S.V.U. Mánes

  • plné vstupné: 80 Kč
  • snížené vstupné (děti 6-15 let, studenti, senioři, ZTP): 50 Kč
  • školní skupiny: 30 Kč
  • děti do 6 let: zdarma

 

Místo konání:

Pořadatel:

Termíny:

DatumČasNázev
2.6.2014 - 30.9.2014SPOLEK VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ MÁNES
4.6.2014 - 28.9.2014SPOLEK VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ MÁNES
Název: Mánes
Název: Mánes
Název: Mánes
Název: Mánes

Zpět do seznamu